SKNO na pikniku „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”

21 maja 2016 Studenckie Koło Naukowe Oceanografów wzięło udział w pikniku zorganizowanym przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była równowaga w przodzie.

Studenci przygotowali pełne oceanograficznych informacji stoisko pod hasłem: „Od bakterii po walenie, równowaga jest dziś w cenie”. Odwiedzający mieli okazje poznać najmniejszych mieszkańców Morza Bałtyckiego – fito- i zooplankton, mogli obejrzeć żywe okazy bałtyckich ryb i zdobyć informacje na temat ich funkcjonowania w ekosystemie Bałtyku. Dodatkowo studenci dzielili się swoją widzą na temat fok, morświnów a także tak często spotykanych przez mieszkańców Trójmiasta ptaków morskich.

Atrakcje czekały wszystkich starszych ale także i na najmłodszych zwiedzających, którzy mogli bawić się w oceanograficznej piaskownicy, nauczyć się składać morskie zwierzątka z papieru a także zagrać w oceanograficznego twistera – dopasowując różne organizmy do czterech grup: fitoplanktonu, zooplanktony, bentosu a także nektonu. Najbardziej wytrwali uczestnicy zostali zagrodzeni drobnymi upominkami.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z pikniku.

Data publikacji: czwartek, 9. Czerwiec 2016 - 17:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: czwartek, 9. Czerwiec 2016 - 17:48; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki