Maciej Mańko laureatem konkursu Studencki Nobel

Maciej Mańko, student I roku studiów stacjonarnych na kierunku Oceanografia zwyciężył w siódmej edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Nagrodę w wysokości 7 tys. złotych, podczas uroczystości, która odbyła się 19 czerwca br. na Politechnice Warszawskiej, w imieniu laureata odebrała siostra, Oliwia Mańko. Oprócz uzyskania tytułu Najlepszego Studenta w kraju, uzyskał również nagrodę specjalną Radia Czwórka oraz zajął 3-cie miejsce w branżowym konkursie nauk rolniczo-przyrodniczych.

Maciej Mańko studia I stopnia ukończył z najlepszym wynikiem na roku. Za wyniki w nauce otrzymywał w roku akademickim 2012/2013 i 2013/2014 stypendium Rektora UG. W trakcie studiów uczestniczył w projektach naukowych realizowanych w Instytucie Oceanografii. Aktywnie działał jako członek Studenckiego Koła Naukowego Oceanografów, będąc koordynatorem projektów „Cztery pory Bałtyku”, „Refulacja”, „Kurs nurkowy dla studentów i doktorantów WOiG”, ekspedycji naukowej I-SEA Interdisciplinary Student’s Expedition along Adriatic shore oraz Bałtyckiego Festiwalu Nauki. W trakcie International Conference for Coelenterate Biology zajął 3. miejsce za najlepszą prezentację, a w VI Ogólnopolskim Sympozjum Sopockie Forum Młodych - 1. miejsce za najlepszy poster. Brał udział w stażu naukowym w Observatoire Océanologique w Villefranche-sur-Mer we Francji. Laureat konkursu „Studencki Nobel 2013” oraz „Studencki Nobel 2014”. Uzyskał również tytuł „Branżowego Laureata Regionalnego – Studencki Nobel 2014”. Pan M. Mańko jest autorem recenzowanych publikacji naukowych w czasopismach: „Polish Polar Research i „Hydrobiologia”, a także członkiem Hydrozoa Society.

Data publikacji: czwartek, 25. Czerwiec 2015 - 13:51; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Sierpień 2015 - 10:43; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka