XIII BFN na WOiG

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego

W tym roku Festiwal odbywa się w dniach 19-24 maja 2015 r. Wyszukiwarka imprez festiwalowych znajduje się na stronie http://bfn.gda.pl/.

Wydział Oceanografii i Geografii UG przygotował w tym roku specjalną ofertę kilkudziesięciu imprez - konkursów, wycieczek, warsztatów, wystaw, wykładów oraz cieszące się niesłabnącą popularnością imprezy podczas Pikniku Naukowego w Gdyni! Piknik odbędzie się w ostatni dzień Festiwalu - 25 maja 2015 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, na wysokości Akwarium Gdyńskiego.

Katalog imprez BFN organizowanych przez WOiG UG znajduje się w załączniku poniżej.

INFORMACJA O DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ (WFOŚIGW) w Gdańsku

W ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki część imprez realizowanych na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego została dofinansowana przez WFOŚiGW jako zadanie (cykl imprez popularnonaukowych z zakresu nauk o Ziemi) pod wspólnym tytułem: BŁĘKITNA PLANETA.

Poszczególne imprezy wchodzące w skład tego zadania to:

• Nr 24, 25 Nieznane i niezwykłe ryby z Zatoki Gdańskiej (I, II)
  • Nr 26 Badania i ochrona dla potrzeb zrównoważonego korzystania z zasobów przyrody
  • Nr 27 Bałtyk – śródziemne morze północnej Europy
  • Nr 28 Bo do rzeki płyną ścieki, więc w Bałtyku ich bez liku
  • Nr 29 Morza, rzeki i jeziora – chronić je najwyższa pora
  • Nr 30 Niezwykłe właściwości zwykłej wody – Młodzi Badacze ratują jeziora
  • Nr 33 Co w morzu piszczy?
  • Nr 34 Raz na wodzie, raz pod wodą
  • Nr 35 Gaz łupkowy (prawie) bez tajemnic.

Całkowity planowany koszt realizacji zadania to 101 393zł. Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW to 30 000zł. Wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania WFOŚiGW w Gdańsku znajdują się na stronie www.wfosigw.gda.pl

Załącznik Rozmiar
katalog_imprez_woig.pdf 448.77 KB
bfnwoig2015.pdf 4.31 MB