Nagrody Redakcji Oceanological and Hydrobiological Studies 2015

W imieniu Władz Wydziału Oceanografii i Geografii oraz Redakcji Oceanological and Hydrobiological Studies, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość wręczenia dwóch dorocznych nagród przyznawanych dla najlepszych artykułów opublikowanych na łamach czasopisma Oceanological and Hydrobiological Studies, która odbędzie się 13 marca 2015 roku w budynku "Sinic" Instytutu Oceanografii UG w sali 208s (pierwsze piętro) o godzinie 13.00.

Począwszy od 2012 roku, Redakcja Oceanological and Hydrobiological Studies przyznaje dwie coroczne nagrody dla najlepszych prac opublikowanych na łamach czasopisma (prace wybierane są spośród opublikowanych w poprzednim roku kalendarzowym). Są to dwie oddzielne nagrody: im. dra inż. Tomasza Jóźwiaka oraz im. dra inż. Jerzego Masłowskiego. Wysokość każdej z nagród wynosi 5000 złotych. Obie nagrody zostały ufundowane przez rodziny przedwcześnie zmarłych naukowców, związanych z badaniami Morza Bałtyckiego, jako wyróżnienie dla najlepszych prac, opublikowanych na łamach Oceanological and Hydrobiological Studies, poruszających swoją tematyką aspekty ochrony ekosystemów wodnych, których wyniki mogą mieć istotny wpływ na działalność, bezpośrednio związaną z ochroną stanu i zasobów środowiska. Nagrody przyznaje pięcioosobowa Kapituła, składająca się z autorytetów naukowych związanych z badaniami Morza Bałtyckiego.

Nagroda im. dra inż. Tomasza Jóźwiaka przyznawana jest autorom najlepszego artykułu dotyczącego ochrony środowiska Morza Bałtyckiego.  Patron nagrody, dr inż. Tomasz Jóźwiak był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego i specjalizował się w badaniach ochrony środowiska morskiego.

Nagrodę im. dra inż. Tomasza Jóźwiaka za najlepszy artykuł poświęcony problematyce ochrony środowiska Morza Bałtyckiego, w roku 2015 otrzymała praca: „Factors determining the accumulation of pentachlorophenol - a precursor of dioxins in bottom sediments of the Gulf of Gdańsk (Baltic Sea)” autorstwa Marty Kobusińskiej, Marii Skauradszun, Elżbiety Niemirycz.

Nagroda im. dra inż. Jerzego Masłowskiego przyznawana jest autorom najlepszego artykułu dotyczącego biologii Morza Bałtyckiego. Patron nagrody, dr inż. Jerzy Masłowski, był pracownikiem naukowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie, specjalizował się w badaniach bentosu Zatoki Pomorskiej.

Nagrodę im. dra inż. Jerzego Masłowskiego za najlepszy artykuł poświęcony zagadnieniom biologii Morza Bałtyckiego, którą w roku 2015 otrzymała praca Modification in the nest guarding strategy - one of the reasons of the round goby (Neogobius melanostomus) invasion success in the Gulf of Gdańsk?” autorstwa Mariusza Sapoty, Piotra Bałazego i Zuzanny Mirny.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Marzec 2015 - 13:49; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Marzec 2015 - 13:51; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka